grafika gora

Język hiszpański dla dzieci młodzieży

1x55min

1x85 min

Colorín Colorado
Zajęcia dla dzieci w wieku 6-12 lat prowadzone są metodą Colorín Colorado, czyli metodą naturalną (poprzez zanurzenie w język, czyli uczymy się hiszpańskiego po hiszpańsku), spiralną (dodając nowy materiał powracamy do omawianych zagadnień, aby je utrwalić), komunikacyjną (stwarzamy w klasie naturalne sytuacje sprzyjające wzajemnej komunikacji), dramy (poprzez ruch i powtarzanie słów dzieci są w stanie więcej zapamiętać),  foto reporterską (na zakończenie każdego rozdziału, dziecko ćwiczy swoje umiejętności językowe w oparciu o zdjęcie, wykonane we wskazanym miejscu, w otoczeniu wyszczególnionych rzeczy, osób, zabawek itd., które dostarczy prowadzącemu.
Wzrost zaangażowania dziecka jest wprost nieoceniony!, jest Gardner friendly (wykorzystuje założenia teorii profesora Gardnera o inteligencji wielorakiej.)
Krótko mówiąc, zajęcia są różnorodne, tak aby każde dziecko niezależnie od dominującego u niego rodzaju inteligencji spośród tych wymienionych przez Gardnera w jego pracach, było zaciekawione na lekcji.
Metoda Colorín Colorado zapewnia różne formy pracy: od takich, które wymagają ruchu-bieganie, skakanie, tańczenie itp., poprzez recytowanie, śpiewanie,  wyliczanie, liczenie, aż po zajęcia przyrodnicze i humanistyczne).  
W książce dobrano takie tematy, która są przydatne komunikacyjnie, strukturyzują język, a jednocześnie ich zapamiętywanie sprawia dzieciom radość.
 • 1
  Dzieci są zanurzone w język hiszpański od pierwszej lekcji.
  Wiele słów jest wprowadzanych systematycznie
 • 2
  Kładziemy się nacisk na powtórki przez co dzieci robią szybki progres oraz nacisk na budowanie zdań i pytań
 • 3
  Wszystkie dzieci poznają kulturę i zwyczaje krajów hiszpańskojęzycznych
 • 4
  Dzieci mają szansę być częścią okazjonalnych wydarzeń jak np. Halloween czy Walentynki
Colorín Colorado
Działamy zgodnie z zasadą, że aby nauczyć się słowa na pamięć i móc z niego korzystać dziecko musi je użyć w ok. 8-12 różnych kontekstach.
Z drugiej strony dziecko jest stymulowane do intuicyjnego rozumienia znaczeń w oparciu o kontekst, dzięki czemu jeszcze bardziej rozwija swoje kompetencje językowe, rozumiane jako zdolność do rozumienia i samodzielnego poprawnego tworzenia komunikatów wcześniej nie napotkanych.
Poza tym wyszczególniamy mnóstwo reakcji językowych, które dziecko ma stosować już od pierwszej lekcji wzbogacając swój zasób leksykalny niejako mimochodem, tak przy okazji, równolegle do wprowadzanego systematycznie materiału.
Więcej informacji na temat tej metody można znaleźć na stronie: www.colorincolorado.pl
• Kursy dla młodzieży
Masz problem z materiałem omawianym w szkole?
Lubisz hiszpański i chcesz rozwijać swoje umiejętności? Mamy dla Ciebie świetną propozycję! ;)


Zajęcia dla młodzieży w wieku 13 - 18 lat. Na zajęciach w małych grupach kładziemy nacisk na komunikację i porozumiewanie się, czyli coś, co w szkołach jest często pomijane ze względu na liczebność klas. Dla nas najważniejsze jest to, by uczeń nie bał się porozumiewać w obcym języku, a nad resztą zawsze da się popracować.
Nasi kursanci mają możliwość przećwiczenia zagadnień, które sprawiają problem w szkole, ale również pomagamy im rozwijać swoje zdolności językowe i staramy się zarazić naszą pasją do krajów hiszpańskojęzycznych.
• Kursy przygotowujące do egzaminów
Szykujesz się do matury lub innego egzaminu?
Potrzebujesz pomocy w rozumieniu niektórych zagadnień lub chcesz doszlifować swoje umiejętności?
Z nami osiągniesz wymarzony cel!


Trwają tylko do czasu egzaminów, dlatego też są bardziej intensywne.
Polegają głównie na powtórzeniu materiału niezbędnego do zdania testu: przypomnienie i przećwiczenie struktur gramatycznych, słówek i zagadnień, które sprawiają uczniowi problem.
Przykładamy dużą wagę do pracy z arkuszami egzaminacyjnymi, aby na zaliczeniu nic nie zaskoczyło naszych uczniów.
Kontakt
Napisz! Staramy się odpowiadać 24/h! 
Domowa szkoła językowa Warszawa
ul.Ostródzka 153a
wjazd od ul. Bohuna
Warszawa Białołęka

telefon: +48 724 450 818
mail: domowaszkolajezykowa@gmail.com

Serdecznie polecam! Świetne podejście do dzieci! Profesjonalizm i wysoka jakość. A przy okazji bardzo bardzo sympatycznie:)

P. Monika

Przyjemna atmosfera i dobre przygotowanie do matury(zdałem po roku przygotowań ;) ) Zdecydowanie polecam.

Bartek

Ekipa lektorów dokłada wszelkich starań aby dzieciakom uczyło się jak najlepiej! :)

Martyna

Osobiście polecam do matury na poziomie rozszerzonym. ;)

Karol

Cudowni lektorzy oraz zajęcia prowadzone w doskonałej atmosferze.

Paulina